Videótár

Szerinted?

Egyetértesz azzal, hogy korcsolyapálya épül a Mátyás király szoborcsoport köré?

Véget ért a kolozsvári Eb (AUDIÓ)

Románia 4 érmet nyert a kolozsvári sportcsarnokban szervezett torna Európa-bajnokságon és ezzel második lett az éremtáblázatban. Magyarország 3 érmet nyert, ez a 9. helyhez volt elegendő. Az éremtáblázatot Oroszország nyerte 8 arany-, 3 ezüst- és 3 bronzéremmel. Románia két aranyérmet nyert Marian Drăgulescu (talaj) és Cătălina Ponor (gerenda) révén, egy ezüstöt nyert még Marian Drăgulescu (ugrás) és egy bronzot Larisa Iordache (gerenda). Magyarország 3 érmet gyűjtött: ezüstérmes lett Berki Krisztián lólengésben, a lányok közül pedig ezüstérmet nyert Kovács Zsófia egyéni összetettben és bronzot Dévai Boglárka ugrásban. Altorjai Sándor csapatvezető híradónknak elmondta, hogy maximálisan elégedett a magyar versenyzők teljesíményével:

A torna Európa-bajnokságra 27 ország 274 sportolójának részvételével április 19-e és 23-a között került sor a kolozsvári sportcsarnokban. Romániában legutóbb hatvan évvel ezelőtt szerveztek hasonló szintű rendezvényt.
(Paprika Rádió, M.É./Agerpres)

Szórakozás

Így kell kirakni a Rubik-kockát 4.59 másodperc alatt

A koreai SeungBeom Cho rakja ki a világon a leggyorsabban a Rubik-kockát. A logikai játék megszállottja október végén, az amerikai Illinois-ban megrendezett Chica Ghosts 2017 elnevezésű verseny első fordulójában teljesítette az elképesztő időt.